Novak Djokovic

novak djokovicNovak Djokovic

Kraj: Serbia
Data urodzenia: 22 maja 1987
Wzrost: 188 cm
Waga: 80 kg
Status profesjonalny: 2003

Novak Djokovic te serbski tenisista, jeden z najlepszych zawodników światowego tenisa w jego historii. Urodzony w Belgradzie Serb to zawodnik praworęczny, a jego styl gry oparty jest na oburęcznym backhandzie. Novak Djokovic słynie z jednego z lepszych returnów całym cyklu ATP, co potwierdzają sami zawodnicy.

Trenerem Serba jest Marian Vajda, a status profesjonalnego zawodnika uzyskał w roku 2003, pierwszą styczność z tenisem miał już w wieku 4 lat, co owocuje do dzisiaj świetna grą i ogromna determinacją walki na korcie. Serb dotychczas na kortach wygrał 33 krotnie, co pozwoliło mu 4 lipca 2011 roku stanąć na czele rankingu ATP po długiej dominacji Nadala. Na swoim koncie ma wygrane w trzech wielkich szlemach, jedynie na kortach Rolanda Garossa nie poznał smaku zwycięstwa przegrywając w finale z królem kortów ziemnych czyli Rafaelem Nadalem. Serbowi najlepiej szło na Australian Open, gdzie wygrywał 3 krotnie.

W grze podwójnej nie świecił takich sukcesów jak w grze pojedynczej wygrał zaledwie 1 turniej.
Serb zdecydowanie woli korty twarde, ale wygrywanie turniejów na kortach ziemnych nie stoi też dla niego problemu.

Serb to obecnie 1 rakieta światowego tenisa, jest także brązowym medalistą z igrzysk olimpijskich w Pekinie w roku 2008.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.